…no i po „Słowaku”, czyli stolica półmaratonu jest tylko jedna!

XV edycja Półmaratonu „Słowaka” przeszła już do historii, choć na pewno będziemy ją jeszcze długo wspominać! W tym roku mogliśmy pobiec zarówno w sobotę, jak i w niedzielę! No i robi nam się z tego mały festiwal biegowy, choć frekwencja w biegach na 5 i 10 km nie była zbyt duża (przy zakładanym limicie 1000 osób), to i tak warto było pobiec rozgrzewkowo przed daniem głównym tego gorącego weekendu.

„Słowak” już nas przyzwyczaił, że upalną pogodę zawiera w pakiecie i przez to ukończenie biegu staje się zadaniem co najmniej wymagającym. Część z nas pędzi, ile fabryka da, a inni „delektują się trasą” (albo walczą z samym sobą o przetrwanie). Najważniejsze, że wszyscy cali i w zdrowiu dotarli do mety. W niektórych przypadkach, tylko perspektywa zimnego płynu z pianką na mecie dopingowała do dalszego wysiłku. W tym roku również mogliśmy na scenie przed ratuszem wręczyć nasze puchary w klubowych mistrzostwach w półmaratonie. W kat. kobiet, pierwsze miejsce zajęła Dorota Przybysz, a kolejne miejsca zajęły Agata Cebula i Sylwia Jekiel. W kategorii panów: I miejsce zajął Sławomir Kaniuk, a kolejne Paweł Melonek oraz Marcin Urbański. Gratulacje!

…a po biegu mogliśmy już odpoczywać w strefie biegacza na Starym Rynku. Było sporo śmiechu, wspólne foty i inne wygibasy pod sceną. I tak powinno być!

No cóż… jeden bieg za nami, a kolejny przed nami – 23 lipca II Bieg TRIADY. Zapisy wkrótce!

Możliwość komentowania została wyłączona.