XI Biathlon Letni Grodziskiego Klubu Biegacza

XI Biathlon Letni Grodziskiego Klubu Biegacza

Nie w sierpniu jak co roku, ale we wrześniu, a dokładanie 15 września już po raz jedenasty w podgrodziskim Zdroju odbył się kameralny Biathlon Letni Grodziskiego Klubu Biegacza. Zawody zostały wsparte przez Grodziski Klub Strzelecki Gryf, Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski. Termin został zmieniony na wrześniowy mając nadzieję, że przyczyni się to wzrostu frekwencji… ale niestety, w ten sam weekend odbyły się biegi w Drzymałowie (kros Drzymały) oraz Chyża Dziesiątka w Nowym Tomyślu, co pokrzyżowało zamierzenia organizatorów…
Bieg został rozegrany na dystansie około 8 km, 2 pętle po 4 km (+ rundy karne po 100m za każdy niecelny strzał). Bieg rozgrywany był następującym systemem:
START – bieg 200 m do stanowiska strzelniczego w pozycji leżącej (5 strzałów) – bieg 100 m do miejsca startu oraz dodatkowe 100 m z każdy niecelny strzał. Następnie – bieg około 1850 m – nawrót – i powrót tą samą trasą. Start odbywała się w grupach 3-osobowych w odstępach 2–minutowych. W zawodach, udział wzięły 23 osoby. Był również czas na zorganizowanie biegów dla dzieci, w których udział wzięło ponad 20 osób. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal oraz drobne upominki.
W klasyfikacji indywidualnej wygrał Dominik Szulc przed Karolem Maciągiem i Robertem Nowakiem. Wśród kobiet I miejsce zajęła Marzena Perz przed Karoliną Grajczak. W klasyfikacji drużynowej, bo taka również co roku jest prowadzona, wygrały HARPAGANY (Robert Konkiewicz, Marzena Perz, Mateusz Witkowski), II miejsce zajęły MORSY POZNAŃ (Grajczak Hubert, Rembacz Andrzej, Waldemar Słaby), a III miejsce zajął zespół DESTYLATOR RUNNING TEAM (Piotr Drymel, Kornel Lewandowski, Patryk Synowiec). Królem strzelców został Hubert Grajczak.
Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach realizacji zadania publicznego.

 

WYNIKI W PONIŻSZYCH LINKACH:

XI Biathlon Letni DRUŻYNY

XI Biathlon Letni GKB 2019

 

 

5d81e91fc7b98_o,size,933x0,q,70,h,549113

5d81e976a99d2_o,size,933x0,q,70,h,93352f

Możliwość komentowania została wyłączona.