Biatlon Letni 2014

Dziękujemy za udział w VI edycji naszej imprezy. Wielkie dzięki dla wszystkich pomocników – bez Waszej pracy nie udało by się zorganizować i przeprowadzić tej imprezy.

Biatlon prawie wszystkim kojarzy się z zimą. Inaczej widzą to uczestnicy VI Otwartych Mistrzostw Grodziskiego Klubu Biegacza w Biatlonie Letnim. Zamiast nart – buty sportowe, zamiast śniegu – trawa i leśne ścieżki – oraz broń czekająca na strzelnicy. Do pokonania dwie pętle po 4 km, a przed każdą z nich pięć strzałów do tradycyjnych biatlonek. Na starcie zjawiło się 43 zawodników, w tym 10 kobiet, co jest rekordem naszej imprezy. Wszyscy podzieleni zostali na trzyosobowe grupy, według czasów osiąganych w biegu na 10 km.  Przed biegiem każdy mógł spróbować swoich sił na strzelnicy oddając 5 strzałów próbnych.1

3, 2, 1 Start! – ruszyła pierwsza grupa 3 biegaczy, a za nią co 2 minuty kolejne. Każdy niecelny strzał skutkował rundą karną o długości 115 m, tak więc w wielu przypadkach planowana trasa 8 kilometrów nieco się przedłużyła. Nie dotyczyło to sześciu osób – w tym jednej kobiety, miały one 10 celnych strzałów. Królem strzelców, po dogrywce, został Bogumił Gostyński z Sulechowa reprezentujący Bractwo Biegaczy Zielona Góra.

2

Kluczem do sukcesu w Biatlonie jest połączenie szybkiego biegu z celnym strzelaniem. Ta sztuka najlepiej udała się Romanowi Janasowi z Grodziskiego Klubu Biegacza, który na mecie zjawił się po 32 minutach i 25 sekundach i tylko 1 raz pomylił się na strzelnicy. Drugi wśród panów miedzy innymi dzięki bezbłędnemu strzelaniu był Damian Kurkowiak, a na najniższym stopniu podium stanął nasz klubowy kolega – Robert Łuczak. Najlepszą kobietą została Karolina Ruta z  Night Runners. Podobnie jak najlepszy z panów biegła szybko (38 min i 59 s) i tylko raz pomyliła się na strzelnicy. Jej koleżance klubowej Joannie Kniat strzelanie szło niestety nieco gorzej  (1 strzał celny), nie przeszkodziło jej to jednak w zajęciu 2 pozycji. O 4 sekundy wyprzedziła Magdalenę Nowak z Grodziskiego Klubu Biegacza, która 2 miejsce przegrała na strzelnicy.

45

W czasie biegu rodziców ich dzieci  dzięki opiekunkom mogły pograć w gry planszowe, pobawić się na placu i rozwijać swoje zdolności plastyczne. Przed dekoracją biatlonistów na trasie 1. okrążenia karnego zmierzyło się siedmioro przedszkolaków. Dwa okrążenia oraz medale na mecie czekały na 6 uczniów klas 1 – 3, a siedmiu najstarsi biegaczy z klas 4 – 6 rywalizowało na 300 m części trasy biatlonu. Ostatnią z dekoracji była kategoria drużynowa.  Polegała ona na zsumowaniu czasów 3 najlepszych biegaczy z danego klubu. Nie okazaliśmy się gościnni – Grodziski Klub Biegacza był lepszy od Night Runners o ponad 13 minut. Około 10 minutowe straty dzieliły od siebie kolejne drużyny, czyli Morsy Poznań – 3 miejsce i KB Maniac Poznań 4 miejsce. Trzeba jednak wspomnieć, że dopiero od 2 lat w zawodach mogą brać osoby spoza GKB, poprzednie 4 edycje przeznaczone były tylko dla klubowiczów.

6

Po dobrej zabawie na strzelnicy i leśnej trasie na mecie czekał na każdego medal, ciepły makaronowy posiłek, chleb ze smalcem i ogórek oraz ciasto na deser. Impreza udała się dzięki dobrej pogodzie, pracy wielu członków Grodziskiego Klubu Biegacza, wspaniałym uczestnikom oraz dotacji z Gminy Grodzisk Wielkopolski.

3

 

Fotorelacja   ➙   Biatlon Letni 2014

 

WYNIKI OPEN

 

WYNIKI DRUŻYNOWE

 

WYNIKI DZIECI

 

Zapraszamy za rok.

Możliwość komentowania została wyłączona.