WOŚP 2018 – podsumowanie

Kolejny bieg w ramach WOŚP za nami!


W niedzielę, kilka minut po godzinie 14, ponad 70 osób przebiegło ulicami miasta, a następnie ścieżką rowerową ze sztabu WOŚP w Grodzisku do sztabu WOŚP w Ptaszkowie. Nim wielobarwna i poprzebierana grupa ruszyła w blisko sześciokilometrową trasę, najpierw wrzuciła swoje datki do orkiestrowych puszek w improwizowanym biurze zawodów, a następnie wzięła udział w przeprowadzonej z wdziękiem przez naszego Kierownika sprawnej rozgrzewce. Po burmistrzowskim wystrzale z pistoletu startowego ruszyliśmy. Tempo nadawał Kierownik, który dzień wcześniej pobiegł trasę krosa w Grąblewie, a o 22:00 tego samego dnia, w ramach Biegu WOŚP „Się biega, się pomaga!” w Opalenicy pokonał 10 km! Stawkę niedzielnego biegu zamykał Fuksik – mały sympatyczny piesek, który na szczęście nie gryzł maruderów po kostkach.
Po dobiegnięciu do celu, w ptaszowskim sztabie Dyrektor Rajmund Majcherek serdecznie powiat biegaczy i wspólnie z Maciejem Jaśkowiakiem rozpoczęli licytację dwóch pakietów startowych na organizowane przez GKB tegoroczne zawody: Pętlę Krosową GKB i X Biatlon Letni. Po wspólnym zdjęciu, Kierownik zarządził powrót do Grodziska. Około 16:00 zwarta grupa zameldowała się w CK Rondo, gdzie czekała na nich ciepła kawa i licytacje kolejnych dwóch pakietów.
Podziękowania za akcję należą się Organizatorom – którymi, jak co roku, byli pszczółka i truteń – tzn. Asia i Maciej, którym serdecznie dziękujemy za trzymanie pieczy nad całością akcji.
Specjalne podziękowania należą się również Ochotniczej Straż Pożarnej z Grodziska. Nie dość, że asekurowali biegaczy podczas biegu przez miasto oraz przy przebieganiu na przejściach dla pieszych, to również pomogli jednemu z biegaczy, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji – Panowie! Wieli szacunek i podziękowania od GKB!

Podczas tegorocznej akcji udało nam się zebrać rekordową sumę 912,88zł. Dziękujemy!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.