VI Wolsztyńska Dziesiątka

W ostatnią niedzielę maja, tradycyjnie już, odbyła się VI Wolsztyńska Dziesiątka. Organizatorem zawodów był Powiat Wolsztyński wespół z Wolsztyńskim Klubem Biegowym.

Pogoda w dniu startu nie sprzyjała zawodnikom, było słonecznie i bardzo gorąco. Trasa liczyła trzy pętle, i jak co roku prowadziła ulicami Wolsztyna, gdzie żywiołowo dopingowali nas mieszkańcy. Mimo trudnych warunków, na starcie stanęło 638 osób, z czego zawody ukończyło 627. Wśród tych osób było 10 członków reprezentujących barwy Grodziskiego Klubu Biegacza.Najlepszy z tej grupy okazał się Łukasz Andrys, który na pokonanie dystansu 10km potrzebował 44:15. Szczególne słowa uznania należą się Danucie Grześkowiak, która w swojej kat. wiekowej zajęła 1. miejsce. Dobre miejsca w kat. wiekowych zajęli również Leszek Grześkowiak i Zbigniew Bernacki odpowiednio 5 i 6. Ponadto startowali Adrian Miller 45:35, Mateusz Kaczmarek 49:24, Paweł Szymkowiak 52:10, Bielawny Piotr 54:05, Andrzej Piwosz 57:00 oraz Piotr Bartkowiak 1:02:01.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników, ponieważ dobrze wiemy, że aura tego dnia nie rozpieszczała. Tym bardziej zasługują na słowa uznania. W najbliższym czasie życzymy udanych startów podczas Bukowskiej Dziesiątki oraz Półmaratonu Słowaka, gdzie jeszcze raz udowodnimy, że „w GKB siła jest”!

Adrian Miller

adrian wolsztyn

Warunki były naprawdę upalne!

grzeskowiak wolsztyn

Danuta Grześkowiak na najwyższym stopniu podium!

mati wolsztyn

Humory jak zawsze dopisywały

Możliwość komentowania została wyłączona.