V Bieg Górski Leszno-Grzybowo – 21.02.2015r.

V Bieg Górski Leszno-Grzybowo – 21.02.2015r. – 10km

 

Wzrasta tętno, przyspiesza oddech. Mięśnie całego ciała napinają się do granic. Ziemia osuwa się spod stóp. Z każdym ruchem człowiek męczy się coraz bardziej.

Szybkie, drobne, mocne kroki, praca rękami.

To tylko jeden podbieg.

 

Wypad do Leszna-Grzybowa można zaliczyć do udanych. Tegoroczna piąta edycja Biegu Górskiego (W tym miejscu trzeba odpowiedzieć na pytanie, skąd w Lesznie góry – z autopsji wynika, że są, ba! Są i to nie małe!) realizowana przez stowarzyszenie Maraton Leszno, odbyła się w przedostatnią sobotę lutego.

Organizatorzy przygotowali crossową przeprawę dla zawodników lubiących agresywne podbiegi i zbiegi; leśna trasa, naszpikowana niespodziankami w postaci stromych podbiegów, czyhających za licznymi zakrętami, nie miała litości nawet przed samą metą.

Sama organizacja biegu stała na dobrym poziomie, za 20zł każdy z uczestników zapisanych i opłaconych w terminie otrzymywał na mecie pamiątkowy medal, rękawiczki, wodę oraz drożdżówkę. A co najważniejsze, mógł zmierzyć się z świetną, wymagającą dziesięciokilometrową trasą – dającą po ukończeniu sporo satysfakcji.

SAMSUNG CSC

 

W tym roku doświadczyło tego siedmiu naszych klubowiczów, oto zestawienie uzyskanych wyników:

 

6. Piotr Humerski – M20/3 – 38:52

27. Piotr Golczak – 42:18

47. Maciej Jaśkowiak – 43:39

152. Adrian Miller – 49:20

179. Maciej Wróbel – 50:17

278. Paweł Szymkowiak – 54:21

438. Magdalena Hejnar – 1:08:15

 

Piotr Humerski - pierwszy z lewej

Piotr Humerski – pierwszy z lewej

Pierwsze testy formy w nowym sezonie wyglądają całkiem optymistycznie. Piotrek nie opuszcza czołówki, co jest dobrą prognozą przed zbliżającymi się na wiosnę startami m.in. w 8. Poznań Półmaratonie. Wszyscy szlifujemy kondycję i już niebawem będziecie mogli przeczytać o wydarzeniach z wiosennych biegowych rywalizacji zawodników GKB.

Tymczasem przypominamy o zbliżających się wielkimi krokami zapisach na Półmaraton Słowaka, który w tym roku odbędzie się 14 czerwca, nowością będzie start o godzinie 9:00. Zapisy otwierają się już 1 marca (niedziela) o 18:00 – wieszczymy rozejście się pakietów na wzór ciepłych porannych bułeczek, dlatego warto czuwać – szczegóły na http://www.polmaratongrodzisk.pl

 

Maciej Wróbel

 

Możliwość komentowania została wyłączona.