TWIN TOWNS’ RACE za nami!

Bieg Miast Partnerskich zakończony. Kurz już opadł, a medale i numery startowe powoli są pakowane i wysyłane do swoich nowych właścicieli. Przygotowując się do tego projektu, który od kilku już lat kiełkował w naszych głowach, nie do końca wiedzieliśmy jak sprawy się potoczą, ale globalna sytuacja pandemiczna przyspieszyła nasze działania.

Oficjalnie w biegu udział wzięło ponad 125 osób z całej Europy, a niektórzy zawodnicy zapisywali się jeszcze w czasie weekendu.

Do udziału w tej wirtualnej zabawie zaprosiliśmy biegaczy z miast partnerskich Grodziska Wielkopolskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli biegacze z litewskiego Birżai, bośniackiego Brodu, niemieckiego Delligsen, belgijskiego Merksplas i polskiego, nadmorskiego Postomino. Czeski Tabor niestety musiał się w ostatniej chwili wycofać ze względu na rygorystyczne obostrzenia obowiązujące w Czechach, które zostały wprowadzone kilka dni przed planowanym biegiem. Doskonale to rozumiemy, bo najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo.

Pierwszy wynik z ukończonym dystansem 10 km dotarł do nas już w sobotę rano z… litewskiego Birzai. Powoli na oficjalny adres mailowy zaczęły spływać kolejne e-maile ze zdjęciami i wynikami.

Zdecydowana większość uczestników wybiegła na biegowe trasy w niedzielę. W podgrodziskim Zdroju, na wytyczonym i oznaczonym kilka dni wcześniej dystansie, co rusz można było spotkać biegaczy. Pogoda dopisała (zresztą była przewidziana w pakiecie). Poza tym las zaczarował wszystkich niesamowitymi barwami jesieni.

Czas ukończenia biegu chyba nie dla wszystkich był istotny, bo zgodnie z zapowiedziami, co rusz natrafić można było na grzyby, obok których raczej nie sposób było przejść obojętnie. Najważniejsza była dobra zabawa i miło spędzony czas.

Nie wiemy, czy pomysł się sprawdził, choć jesteśmy pewni, że biegacze tęsknią za wspólnymi imprezami biegowymi.

Jednak optymizmem napawa fakt, że tak wiele osób, zwłaszcza z miast partnerskich, odpowiedziało na naszą propozycję i wspólnie, choć oddzielnie, pobiegło w naszym biegu.

Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach projektu Zabiegane miasta partnerskie.

Możliwość komentowania została wyłączona.