Polska (Grodzisk) Biega!

Kilkaset osób, w tym ponad setka małych biegaczy, zgromadziło się 13 czerwca w Parku Miejskim na 18-tej odsłonie akcji Polska Biega.

W tym roku pogoda była ewidentnie w pakiecie. Nie było zimno i nie padało, choć im bliżej godziny rozpoczęcia imprezy, tym bardziej robiło się gorąco.

Dla tych najmłodszych uczestników – do lat 5 – przewidziano bieg na 50 metrów. 250 metrów w biegu juniorów pobiegły dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Natomiast dzieci w wieku 11-14 lat przebiegły dystans 500 metrów w biegu juniorów starszych. Całość imprezy w towarzystwie pszczółki Marysi, poprowadził Maciej Jaśkowiak, a za przedbiegową rozgrzewkę oraz sportową organizację zawodów odpowiedzialny był jak zwykle Marcin Łodyga. Po wspólnej rozgrzewce przewidziano obowiązkowe wspólne zdjęcie na schodach muzeum.

Biegi dzieci zawsze wzbudzają pozytywne emocje, zwłaszcza u rodziców. Nie inaczej było tym razem, a widać było, że małym zawodnikom zależało na dobrym wyniku, dlatego dawali z siebie wszystko.

Medale na mecie wręczał Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz członkowie GKB. Każde z dzieci dostało również drobne upominki ufundowane przez Hurtownię FORMAT oraz firmę Maxoil. Na sam koniec zaplanowano dla wszystkich chętnych wspólny, około 2 kilometry parkowymi alejami.

Impreza, tak jak w poprzednich latach, została dofinansowana z dotacji Gminy Grodzisk.

Możliwość komentowania została wyłączona.