Polska Biegnie z Ukrainą!

Polska Biegnie z Ukrainą!

Akcja Polska Biega to akcja społeczna, poprzez którą promuje się bieganie. Powstała w 2006 r. z inicjatywy dwóch biegaczy – dziennikarzy Gazety Wyborczej, Piotra Pacewicza i Wojtka Staszewskiego. Wtedy z miejscowości Piątek, leżącej w samym centrum Polski, ruszyły sztafety w czterech kierunkach Polski. Jedna ze sztafet przebiegała również przez Grodzisk. Od tamtego roku, każdego maja, organizowane są przez Grodziski Klub Biegacza biegi dla dzieci. I co roku możemy liczyć na udział najmłodszych Grodziszczan!

W 2022 GKB postanowiło nieco zmienić formułę i w niedzielę 15 maja zaprosić do wspólnej zabawy również ukraińskie dzieci przebywające w naszym mieście. Zapisy rozpoczęły się tuż przed godziną 16:30, a pomocą przy zapisach służyła również młodzież ukraińska z Zespołu Szkół Technicznych. Z zaproszenia skorzystało blisko 70 dzieci oraz ich rodzice. Wszystko zostało zapoczątkowane wspólną rozgrzewką oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem na schodach pałacu.

Dzieci, w zależności od wieku, biegły na trzech dystansach: 100 m, 250 m oraz 500 m. A punktem kulminacyjnym była sztafeta pokoleń.

Każdy z uczestników był zwycięzcą i każdy otrzymał na mecie pamiątkowy medal, coś słodkiego oraz niespodziankę ufundowaną przez Hurtownię Format.

Impreza została dofinansowana z budżetu gminy Grodzisk Wielkopolski.

Możliwość komentowania została wyłączona.