Polska Biega 2017

To już kolejny rok, kiedy podczas jednego weekendu w całej Polsce tysiące ludzi spotkało się wspólnie, aby pobiegać – zarówno zapaleni biegacze, jak i ci dopiero co zaczynający przygodę z tym sportem, ludzie w bardzo różnym wieku. Biegi w ramach akcji „Polska Biega” odbywały się wszędzie, w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach.

polska biega1

Na biegowe zmagania w grodziskim parku zaprosił tradycyjnie również Grodziski Klub Biegacza. Rywalizacja miała rodzinny charakter, dlatego też wielki ukłon skierowany był w stronę rodziców z dziećmi, rodzeństw, wujków, cioć i dziadków. Wszystkich, bez względu na wiek czy formę fizyczną.

20 maja o 18:00 nastąpiło oficjalne przywitanie przybyłych, a następnie, w rytm muzyki przeprowadzono profesjonalną rozgrzewkę.

polska biega3

Wtedy już nic nie stało na przeszkodzie, aby rozpocząć biegowe zmagania. Około godz. 18:15 miał miejsce „Bieg Pokoleń” – sztafetowy bieg rodzinny. Sygnał do startu, wystrzałem z pistoletu, dał zastępca Burmistrza – pan Piotr Hojan. Każdy dorosły musiał przebiec 350 m, podając „pałeczkę” dziecku, które dobiegało 100 metrów pozostających do mety.

polska biega4

W sumie w akcji wzięło udział 40 biegaczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz gadżety ufundowane przez sponsorów tegorocznej akcji – Hurtownię Format oraz Intermarche Grodzisk Wlkp.

polska biega5

Całą imprezę zakończył Mini Półmaraton na dystansie 2,195 km po parku. Spokojny, wspólny trucht – dla odmiany – wolniejszym tempem.

Ta rodzinna biegowa impreza, propagująca zdrowy styl życia i wspólne spędzanie czasu wolnego na łonie natury, odbyła się w Grodzisku już po raz dziesiąty.

Michał Michalski

 

GALERIA 2017

Możliwość komentowania została wyłączona.