Pamiętacie Pętlę Krosową z 2017 roku? To wtedy 23 lipca podczas V edycji naszego biegu, wspólnie z KP PSP w Grodzisku zorganizowaliśmy festyn „Gasimy Afrykę – Misja Tanzania”. Zbieraliśmy wtedy kasę na zakup wozu strażackiego. Pełniący w grodziskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej służbę, st. asp. Jakub Walkowiak rozpoczął akcję charytatywną, której celem była zbiórka środków finansowych z przeznaczeniem na zakup pojazdu pożarniczego dla mieszkańców miejscowości Butiama w Tanzanii. Otóż… pojazd już jest! Jeden z celów projektu został osiągnięty! Jako klub mamy również swój wkład/cegiełkę w ten projekt. Mam zapewnienie od organizatora akcji, że będzie możliwość umieszczenia naszego loga na aucie, które na wiosnę 2020 roku na własnych kołach… pojedzie do Tanzanii.
W tej chwili zbierane są środki finansowe na przejazd i doposażenie wozu. Więcej informacji na http://gasimyafryke.pl/

![20190829_091328[1]](https://gkb.info.pl/wp-content/uploads/2019/08/20190829_0913281-1024x614.jpg)
![20190829_091338[1]](https://gkb.info.pl/wp-content/uploads/2019/08/20190829_0913381-1024x614.jpg)
![20190829_091348[1]](https://gkb.info.pl/wp-content/uploads/2019/08/20190829_0913481-1024x614.jpg)