JBL Triathlonu Sieraków 2014

_L3W5633

Start w triathlonie zaplanowałem już w  listopadzie, a przygotowania do dystansu  krótkiego czyli : 950m-45km-10,55km Pływanie – Kolarstwo – Bieg  trwało 3 miesiące . Jak wiadomo triathlon łączy w sobie trzy dyscypliny sportu i wymaga czasu oraz regularności .  Start w Sierakowie  był moim drugim startem w Triathlonie więc wiedziałem czego się mam spodziewać . Triathlon Sieraków słynie z dobrej organizacji oraz z bardzo wymagającej trasie kolarskiej  i biegowej, liczne podjazdy oraz podbiegi dawały w kość .

Start w Triathlonie
Dzień przed startem wprowadzenie rowerów do strefy zmian.
Drugi dzień – 1 czerwca pobudka o godzinie  5:20  i wyjazd z Grodziska  do SierakowaSzybkie  sprawdzenie roweru , przygotowanie stroju rowerowego i biegowego, wbicie się w piankę i już jestem na plaży, temperatura wody 18 °C  jest zimno .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilka fotek ze znajomymi,  mała rozgrzewka  3 2 1 start ! Ruszyłem pierwszą fala startujących po 25 minutach  wyskoczyłem z wody i moim oczom ukazał się wielki podbieg  do roweru co na początku nie rozpieszczało po wyjściu z wody po przebiegnięciu około 700 m do strefy  zmian szybka zmiana ubrania i bieg z rowerem na trasę kolarska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przepiękne widoki towarzyszyły  pokonywaniu krainy 100 jezior no, ale niestety już za pierwszym zakrętem moim oczom ukazał się ogromny podjazd – pokonanie go wymagało wiele wysiłku. Jazda z górki zrekompensowała stratę czasu w jej pokonywaniu.  Prędkość na zjazdach sięgała po wyżej 50 km /h wrażenie niesamowite. Małe zderzenie z owadem, szerszeń skutecznie zatrzymał mnie na trasie, nie wiem jakim cudem znalazł się pod moim kaskiem. Następne wzniesienie rozgrzewały mięśnie do czerwoności.  Cały czas się oszczędzam  by zachować siłę na bieg. Na  trasie kibice, a wśród nich znajome twarze, które motywują do pokonania szybciej wyznaczonej trasy. Cały czas świetnie się bawię mam wielką radość z pokonywania kolejnego dystansu jakim jest ostatnia moja ulubiona konkurencja biegowa. Na biegu mimo stromych podbiegów i zbiegów leśnymi ścieżkami, zawodnik po zawodniku znajdował się za moimi plecami, całoroczne przygotowanie biegowe nie poszło w las. I tak zadowolony  zameldowałem się na mecie stadionu TKKF, otrzymując medal usłyszałem:

,, Jesteś człowiekiem z żelaza ‘’.

Start w Sierakowie jak najbardziej udany, wysoki poziom organizacyjny  i mimo wymagającej trasy
jeszcze tam powrócę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A oto wyniki:
Marcin Łodyga: Woda 25:45 Mc ( 664) zmiana 7:39 / rower: 1:27:03 Mc:(424) zmiana:
03:28 /bieg 52:02 Mc:( 188)  rezultat : 2:55:58 Miejsce 390 na 812 startujących .

Bartosz Burmistrzak: Woda 20:12 Mc (332) zmiana 6:46 / rower: 1:31:38 Mc:( 534) zmiana:
3:27 /bieg : 1:14 Mc ( 512) / rezultat : 3:03:14 Miejsce 512 Na 812 startujących .

Autor: Marcin Łodyga

Możliwość komentowania została wyłączona.