GWiNT Ultra Cross 2019

GWiNT Ultra Cross 2019

10-11 maja po raz kolejny GKB było współorganizatorem GWiNT Ultra Cross. Można powiedzieć, bez fałszywej skromności, jednego z najlepszych ultrabiegów w Polsce! Mimo, że same zawody odbywały się przez dwa dni, to przygotowania do tej imprezy trwały prawie rok. To bieg, który angażuje bardzo dużą grupę instytucji, firm, stowarzyszeń, wolontariuszy. I to wszystko trzeba „spiąć” w jeden majowy weekend. I chyba się udało!

W tym roku zapisy skończyły się po 1,5 godziny, co jest kolejnym rekordem. Liczba uczestników też się zwiększyła.

W tym roku główna baza zawodów znajdowała się w Nowym Tomyślu. Na naszym terenie był zlokalizowany start na 110 km (Normal GWiNT). W zakresie naszych zadań było oczywiście znakowanie trasy od Porażyna do Rakoniewic. Obstawialiśmy również trzy punkty: Lasówki, Grodzisk i Rakoniewice.

Punkt w Lasówkach zlokalizowany przy Nadleśnictwie Grodzisk, po raz kolejny przekroczył wszelkie granice w dopingowaniu i fetowaniu wbiegających biegaczy…. W tym roku zrezygnowaliśmy z bazy w Zdroju na rzecz bazy w grodziskim Parku Miejskim. Miejsce jest świetne, z odpowiednim zapleczem logistycznym i również w miejscu ogólnodostępnym dla biegaczy i kibiców. Jedyny problem może stanowić fakt wytyczenia trasy przez ten fragment miasta, który przecina droga wojewódzka, ale odpowiednie odznaczenia trasy i zdrowy rozsądek niwelują tę wadę.

W tym roku żaden z naszych członków nie pobiegł na dystansie Super i Normal GWiNT. Ale za to na dystansie 55 km było już ich kilku! Małgorzata Przybysz, Basia Cichos (I miejsce w kat!), Krzysztof Pioszyk, Marcin Piechota, Marcin Urbański, Krzysztof Kaczmarek, Sebastian Sternal. Wszyscy oni cało i limicie czasu dotarli do mety! GRATULACJE!!!

 

received_436182740273990 received_860623967609969

 

Możliwość komentowania została wyłączona.