Grodzisk nocą! – Biegi na orientację

Kilkanaście osób wzięło udział w organizowanych po raz pierwszy Mistrzostwach Zachodniej Wielkopolski w miejskim nocnym Biegu na Orientację (BnO).
6 stycznia w Nowym Tomyślu odbył się pierwszy etap, a 17 lutego o godzinie 19:00 w Grodzisku – etap drugi. Organizatorem zawodów jest Paweł Jankowiak z nowotomyskiego Klubu Biegacza „Chyży”

W Grodzisku dla uczestników przewidziane zostały dwie trasy:
1) trasa długa 7,6 km – kolejność obowiązkowa (elita), limit 70 minut – do zlokalizowania 29 punktów.
2) trasa krótka – 4,0 km – kolejność dowolna, limit 60 minut.
Na trasie krótszej w pierwszej kolejność liczyła się ilość potwierdzonych punków kontrolnych, a w przypadku trasy dłuższej – czas pokonania trasy. Na trasie długiej należało potwierdzać punkty w zadanej kolejności, czyli od 1 do 29. Brak jakiegoś PK skutkował karą czasową. W odróżnieniu od biegów na orientację organizowanych w lasach, nie było tym razem lampionów, były tylko perforatory z odblaskami. Start każdego zawodnika odbywał się co minutę. A mapę zawodnik otrzymywał… 10 sekund przed startem. Start i meta zlokalizowane były przy pompie świątobliwego Bernarda na grodziskim Starym Rynku. Wśród startujących znaleźli się również członkowie GKB – Barbara Cichos, Bartłomiej Przybylski, Michał Sokół i Piotr Bartkowiak.
Wyniki oraz informacje o biegu znaleźć można tutaj: https://chyzebno.wixsite.com/chyzebno

Dla Basi Cichos oraz Piotra Bartkowiaka był to już drugi w tym roku bieg na orientację. Poprzedni pobiegli 27 stycznia w ramach Rajdu na orientację – Śnieżne Konwalie 2018. Trasa wytyczona została na Wzgórzach Pszczółkowskich wokół Sławy, na pograniczu trzech województw. Nie brakowało błota, licznych zbiegów i podbiegów, mokradeł, ledwo „trzymających się kupy” mostków etc. Dość powiedzieć, że organizatorzy jeden z punktów umieścili… niedaleko bobrowych żeremi. W każdym razie, po 4 godzinach i 28 minutach, po pokonaniu ponad 30 km, odnalezieniu wszystkich przewidzianych punktów, brudni członkowie GKB pojawili się na mecie zlokalizowanej Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Poniżej zdjęcia z tych wydarzeń

Możliwość komentowania została wyłączona.