Działaj lokalnie, myśl globalnie!

Śnieg szybko stopniał, a wokół nas jeszcze się nie zazieleniło. Niestety okazało się, że po prostu zalewa nas fala śmieci! Dlatego pod koniec lutego Grodziski Klub Biegacza, w porozumieniu z Gminą Grodzisk oraz Nadleśnictwem Grodzisk, wystosował apel do organizacji pozarządowych z naszej gminy o wspólne posprzątanie wybranych miejsc…
Meldujemy, że Grodziski Klub Biegacza wraz z Łodyga Atletic Team 10 marca posprzątały ścieżki biegowe w Zdroju, okolice parkingu w Growagu oraz pobocza drogi do Czarnej Wsi. I cóż. Można powiedzieć, że jesteśmy weteranami, jeżeli chodzi o porządkowe akcje, a ilość zebranych śmieci oraz ich asortyment już nas powoli nie dziwi. Ale dziwi to, że akurat te miejsca sprzątaliśmy w roku 2019 i 2020… Puszki, butelki, „małpki” i wszędobylskie opakowania po produktach pewnej znanej sieci fastfoodowej. Przy naszych drogach, w naszych lasach, a czasem za naszymi płotami znaleźć można wszystko. Czyli jest co robić.
Na nasz apel odpowiedzieli już członkowie Grodziskiej Kolei Drezynowej oraz Grodziscy Cykliści, którzy również mają już ustalone terminy oraz „miejsca akcji”. Zapraszamy kolejnych zainteresowanych do działań. Kolejna akcja sprzątania w wykonaniu GKB w sobotę 20 marca w lesie grąblewskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.