Drodzy Biegacze z Grodziska Wielkopolskiego i Mieszkańcy Partnerskich Miast Grodziska Wielkopolskiego!

Rok 2020 oraz rok obecny okazały się dla nas wszystkich okresem trudnym, i nieprzewidywalnym, w którym pewne rzeczy musieliśmy zmienić lub przewartościować. Jednak nadal chcemy kontynuować to, co lubimy i nie poddawać się przeciwnościom losu. Paradoksalnie okazało się, że ten trudny czas zainspirował nas i inspiruje do realizacji nowych wyzwań, pomysłów czy do kreowania zupełnie nowych rzeczy!

W październiku 2020 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Wirtualny Bieg Miast Partnerskich (Twin Towns’ Race), w którym do udziału zaprosiliśmy biegaczy z miast i gmin. z którymi Grodzisk Wielkopolski ma podpisane umowy partnerskie. W ciągu 2 dni w biegu udział wzięło ponad 125 osób z całej Europy, a niektórzy zawodnicy zapisywali się jeszcze w czasie trwania biegowego weekendu. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli biegacze z litewskiego Biržai, bośniackiego Brodu, niemieckiego Delligsen, belgijskiego Merksplas i rodzimego Postomino.

W tym roku chcemy zorganizować 2. edycję Wirtualnego Biegu Miast Partnerskich i po raz kolejny chcemy zaprosić do udziału w nim biegaczy z poniższych miast/gmin:

– GRODZISK WIELKOPOLSKI (Polska),

– BETTON (Francja),

– DOLYNA (Ukraina),

– BIRZAI (Litwa),

– MERKSPLAS (Belgia),

– TORRELODONES (Hiszpania),

– DELLIGSEN (Niemcy),

– BROD (Republika Serbska, Bośnia i Hercegowina),

-TABOR (Republika Czeska),

– GRODZISK MAZOWIECKI (Polska),

– GRODZISK (Polska),

– POSTOMINO (Polska).

Planujemy, że bieg odbędzie się w dniach 23-24 października 2021 r., a zapisy uruchomione zostaną 24 września o godzinie 20.00!

Wszelkie niezbędne informacje znaleźć będzie można w regulaminie biegu na stronie www.twintownsrace.pl. Ale liczymy na to, że sami włączycie się w organizację tego biegu! Bo bez Was tego biegu po prostu nie będzie.

Ze swej strony planujemy przygotować z tej okazji specjalny medal oraz numery startowe, które na pewno będą niezapomnianą pamiątką! Planujemy również wytyczyć 10 ‑kilometrową trasę w Zdroju koło Grodziska Wielkopolskiego, którą będzie można przebiec samemu lub z innymi biegaczami.

UWAGA. Dla mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego planujemy wspólny start w niedzielę 24 października. Miejsce oraz godzinę podamy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia!

Członkowie Grodziskiego Klubu Biegacza

TTR POL 2021aa (1)

Możliwość komentowania została wyłączona.