Cztery Pętle GKB – Bieg nr 1 – ZIMA – relacja

Cztery Pętle GKB – Bieg nr 1 – ZIMA
Niedzielny poranek 13 lutego bieżącego roku okazał się mroźny, bezśnieżny, ale za to słoneczny! Tego dnia w podgrodziskim Zdroju odbyła się pierwsza cześć cyklu CZTERY PĘTLE ROKU GRODZISKIEGO KLUBU BIEGACZA. W ramach tego cyklu będzie można czterokrotnie przebiec lub przejść leśnymi duktami w różnych porach roku około 7-kilometrowy odcinek. Niedzielny bieg był pierwszą odsłoną tegorocznych zmagań.

Za nim jednak biegacze i fani Nordic Walking wyruszyli na trasę, minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 12 lutego Piotr Majewskiego, wieloletniego prezes Towarzystwa Rolkarskiego Skate2City, wielkiego propagatora sportu, z którym nieraz spotykaliśmy się na zawodach czy wspólnie przemierzaliśmy biegowe ścieżki.

Zawody były co prawda zabawą, ale nie przeszkadzało to we wzajemnej rywalizacji na tym niełatwym odcinku, mającym kilka mocnych podbiegów.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał z rąk Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego specjalny medal, tematycznie związany z porą roku. A jednocześnie będący elementem swoistej układanki. Wszystkie zgromadzone medale tworzyć będę oryginalny i mamy nadzieję miły dla oka wzór.

Z wynikami biegu można zapoznać się tutaj: http://mimsport.pl/wp-content/uploads/2022/02/WYNIKI-BIEG.pdf

Z wynikami marszu Nordic Walking można zapoznać się tutaj: http://mimsport.pl/wp-content/uploads/2022/02/WYNIKI-N.W..pdf

Bieg mógł się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim, Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski oraz firmy Maxoil.

Kolejny element układanki będzie można otrzymać wiosną, podczas drugiego biegu w ramach Czterech Pętli GKB, w niedzielę 10 kwietnia.

P.S. Mamy nadzieję, że uczestnicy dobrze zapamiętali trasę, bo jak udało nam się podsłuchać rozmowy organizatorów, ostatni z biegów odbędzie się po nieoznaczonym szlaku

Możliwość komentowania została wyłączona.