Bieg Opalińskich

Bieg Opalińskich to jedna z najstarszych imprez biegowych w Wielkopolsce. W tym roku odbyła się już 29. edycja tego biegu. Mimo że zorganizowana była we wrześniu, to pogoda była iście wakacyjna i upalna – niemal taka jak w normalnym, tradycyjnym terminie.

Czasu na zapisy nie było dużo, ale biorąc pod uwagę, że do Opalenicy nie mamy daleko, warto było pobiegać u sąsiadów. Od kilku już lat, trasa biegu Opalińskich wytyczona jest ulicami miasta, i tak jak mówił przed imprezą Jacek Flak-Marcinkowski, jest to chyba najbardziej optymalna i najlepsza decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni lat dystans, start oraz meta były wytyczone w różnych miejscach gminy Opalenica, a były nawet takie lata, że trasa prowadziła z Grodziska do Opalenicy lub na odwrót.

Na starcie w tym roku stanęło 120 biegaczy, w tym również wiecznie uśmiechnięta ekipa GKB. Sławek Kaniuk zajął w kategorii M50 3. miejsce, a Paweł Melonek miejsce 4.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, w której sumowało się czasy 5 najlepszych biegaczy z danej drużyny. W klasyfikacji drużynowej GKB zajęło 3. miejsce za Rozbieganym Lwówkiem i Opalenickim Klubem Biegacza.

Pełne wyniki można zobaczyć tutaj:

https://drive.google.com/file/d/1RoEcmP8e38JMNJWI-L9KaaV2c4rlbEGc/view

 

10362 10352

Możliwość komentowania została wyłączona.