Biathlon Letni GKB – relacja

W ostatnią sobotę sierpnia w Zdroju już po raz trzynasty odbył się Biathlon Letni Grodziskiego Klubu Biegacza. Mimo, że cały tydzień raczej pogoda nie napawała nas optymizmem, to jednak w dniu zawodów na szczęście dopisała.

W tym roku w zawodach wzięło udział 17 zawodników. I jak zwykle rywalizacja była zacięta. Zarówno na trasie, jak i na strzelnicy.

W klasyfikacji generalnej najlepszym zawodnikiem okazał się Robert Nowak, wyprzedzając Tomasza Pawłowskiego oraz Sebastiana Sternala. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marzena Perz, przed Sylwią Jekiel i Kamilą Wróbel.

Jak zwykle w biathlonie, oprócz najlepszego zawodnika, wyłaniamy również najlepszego strzelca. I w tym przypadku nie obyło się bez dodatkowych emocji. Tym razem aż trzech zawodników zaliczyło bezbłędne strzelanie i jak co roku zresztą, konieczna okazała się bezpośrednia rywalizacja. Wynik ważył się do ostatniej sekundy, gdyż o miejscu na podium decydowały nie tylko celne strzały, ale również szybkość ich oddania. Tym razem rywalizację wygrała Sylwia Jekiel pokonując Grzegorza Gamrowskiego oraz Łukasza Stachowiaka.

Impreza została dofinansowywana z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach realizacji zadania publicznego.

WYNIKI

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.