Polska Biega 2018

Polska Biega 2018

To już kolejny raz, gdy Grodziski Klub Biegacza zorganizował w grodziskim Parku Miejskim lokalną edycję ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Ponad 70 dzieci, w różnym wieku, miało okazję spróbować swoich sił w biegach na różnych dystansach.

Rejestracji można było dokonać już wcześniej drogą elektroniczną, ale zapisać się można było również na miejscu przed rozpoczęciem imprezy.

Całość rozpoczęła się wspólnym zdjęciem na schodach pałacu, po czym nastąpiła krótka rozgrzewka przygotowana przez członków GKB.

5b01d1b0e6e1b_o

Około godz. 18:15, w dwóch turach, odbył się „Bieg Pokoleń” – sztafetowy bieg rodzinny. Sygnał do startu, wystrzałem z pistoletu, dał zastępca Burmistrza – pan Piotr Hojan. Każdy dorosły musiał przebiec 350 m, podając „pałeczkę” dziecku, które dobiegało 100 metrów pozostających do mety. Potem dzieci w wieku 6 – 9 lat pobiegły 250 metrów, a tuż po nich, wystartowały na dystansie 500 metrów, dzieci w wieku 10-13 lat.

Na każdego małego uczestnika na mecie czekał medal oraz zestaw drobnych upominków przygotowanych przez GKB, Urząd Miejski i firmę FORMAT.

Ostatnim akcentem był wspólny bieg po parku na dystansie 2,1 km.

Impreza została dofinansowana z budżetu gminy w ramach zadania „Biegaj z nami”.

 

 

Kategorie: Wpisy

Komentarze są wyłączone.