Półmaraton Słowaka 2018 – wspólne bieganie

Wspólne bieganie
W dniach 8-10 czerwca 11 biegaczy z partnerskiego miast Brod z Republiki Serbskiej z Bośni i Hercegowiny przebywało w Grodzisku Wlkp. w związku z udziałem w XII edycji Półmaratonu „Słowaka”. Dla części z nich był to już drugi pobyt w naszym mieście i drugi udział w grodziskim półmaratonie. Wszyscy, oprócz zastępcy naczelnika gminy, Gorana Garacica, przebywali w domach naszych klubowiczów.
Czy była to udana wizyta? Myślę, że tak. Krótka, trochę męcząca, ale na pewno ciekawa i wesoła. Najważniejsze, że Serbowie mogli pomieszkać w naszych domach i poczuć „prawie normalny” tryb naszej codzienności. Prawie, bo przecież w niedzielę 10 czerwca czekał nas bieg na 21 km…
W sobotę większość z naszych gości udała się z nami do Rogalina, gdzie mogła się przejść po parku oraz obejrzeć powozownie i pałac Raczyńskich. Potem szybki powrót do Grodziska na obiad i … wspólne kibicowanie dzieciakom w II Mini Półmaratonie i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów. Niedziela, wiadomo, bieg. Od samego rana tłumy ściągały ulicami miasta do Grodziskiej Hali Sportowej. Im bliżej było godziny wspólnego startu tym ten tłum co raz bardziej gęstniał. Było kolorowo, tłoczno i … parno (a to za sprawą porannego deszczu). Jeszcze tylko ostatnie poprawki strojów i chipów, wspólne zdjęcie na schodach starostwa i powoli „porwani” tłumem udajemy się na linię startu.

 

IMAG1094

Wszyscy, z różnymi czasami, ale z uśmiechem na twarzach, dotarlśmy do mety. Potem wspólne spędzony czas w strefie mety. Po wszystkim zasłużony odpoczynek w domach po to, by po 17:00 spotkać się w wigwamie. Do wigwamu dotarła też grupa biegaczy z Delligsen, kolejnego partnerskiego miasta, którzy również pobiegli w półmaratonie. Około 21:00 spod hotelu BEHAPOWIEC Serbowie udali się do domu do którego dotarli około 14:30 dnia następnego.

 

Rezultaty klubowiczów prezentują się następująco:
http://wyniki.datasport.pl/results2547/wyniki/07_GKB.pdf

 
Piotr Bartkowiak

Kategorie: Wpisy

Komentarze są wyłączone.